Nowy numer 19/2021 Archiwum

W łączności z Jasną Górą, papieżem Franciszkiem i Kościołem

Bp Marek Solarczyk w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przewodniczył nabożeństwu różańcowemu.

Była to odpowiedź na życzenie papieża Franciszka, który zachęcił, by maj stał się czasem modlitewnego maratonu w 30 sanktuariach świata z intencją o ustanie epidemii koronawirusa. Przyświeca jej hasło: "Kościół modlił się nieustannie do Boga" (Dz 12, 5). Pisaliśmy o tym tutaj. 3 maja centrum tej modlitwy stała się Jasna Góra.

W łączności z Jasną Górą, papieżem Franciszkiem i Kościołem, w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu bp Marek Solarczyk przewodniczył Nabożeństwu Różańcowemu.

Na rozpoczęcie nabożeństwa ordynariusz radomski powiedział: - W kaplicy w seminarium naszej diecezji radomskiej stajemy razem z Ojcem Świętym Franciszkiem. Jednoczymy się ze wszystkimi, dla których tak umiłowane przez nas sanktuarium jasnogórskie staje się dzisiaj miejscem szczególnej prośby i szczególnego oddania: Aby to wszystko, co jest naszym życiem, aby to wszystko, co niesie dar wiary, przyniosło objawienie Bożej łaski. W naszej postawie oddania i zawierzenia błagamy o oddalenie epidemii koronawirusa, o łaskę zdrowia dla chorych, o umocnienie, mądrość i siły dla wszystkich pielęgnujących i leczących chorych, dla troszczących się o to, aby epidemia się zakończyła, aby została pokonana. Pamiętamy także o tych wszystkich, którzy właśnie przez epidemię zakończyli ziemską pielgrzymkę. Pamiętamy o tych, którzy mieszkali tutaj, w naszym domu, w Domu Księży Emerytów, którzy zmarli, o wszystkich zmarłych kapłanach naszej diecezji, o tych wszystkich, których znaliśmy, na których pogrzebach byliśmy. Ale przede wszystkim, po prostu, chcemy zawierzyć Bożej mocy ten czas, to dzieło i prosić o to, abyśmy w Nim byli świadkami Jego życia.

Na zakończenie nabożeństwa, przed błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, odśpiewano suplikacje:

Święty Boże, Święty mocny, Święty a Nieśmiertelny - Zmiłuj się nad nami!

Od powietrza, głodu, ognia i wojny - Wybaw nas Panie!

Od nagłej i niespodzianej śmierci - Zachowaj nas Panie!

My grzeszni Ciebie Boga prosimy - Wysłuchaj nas Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama