Nowy numer 38/2021 Archiwum

Jak dojechać na piknik lotniczy w Radomiu

31 lipca w sobotę 42. Baza Lotnictwa Szkolnego świętuje 10-lecie istnienia i zaprasza. Wstęp wolny.

O programie pikniku pisaliśmy tutaj.

W związku z pracami drogowymi trwającymi w sąsiedztwie lotniska i prowadzoną przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze przebudowę fragmentu ulicy Lubelskiej, a także prowadzoną przez Wodociągi Miejskie modernizację sieci na ulicy Porannej, nie będzie wyznaczonych parkingów dla pojazdów osobowych. Z tego powodu  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zachęca do skorzystania z komunikacji miejskiej.

Na dzień pokazów przygotowano specjalne rozkłady jazdy dla autobusowych linii 5, 14, 17 i 21.

Linia 5

Autobusy będą kursowały stałą trasą od pętli Pruszaków do ulicy Lubelskiej, a następnie obecnie obowiązującym w rejonie Sadkowa objazdem, to znaczy aleją Wojska Polskiego, zawracanie na rondzie przy lotnisku i ponownie aleją Wojska Polskiego do przystanku Wojska Polskiego / Lubelska 08, na którym będą odbywały się rozkładowe postoje (powrót w kierunku centrum Radomia od przystanku Wojska Polskiego / Lubelska 08 bezpośrednio w ulicę Lubelską).

W godzinach około 10:00-18:00 częstotliwość kursowania autobusów linii 5 będzie zwiększona do około 20 minut.

Linia 14

Autobusy będą jeździły stałą trasą od pętli Os. Południe (lub Potkanów / Stalowa) do ulicy Kaszubskiej, a następnie prosto ulicą Lubelską do alei Wojska Polskiego (oznacza to, że w godzinach około 10:00-18:00 nie będą obsługiwały ulic Małęczyńskiej, Wrocławskiej i Chorzowskiej, jak również miejscowości Natolin i Sadków w gminie Jedlnia-Letnisko; przed godziną 10:00 i po 18:00 nie będzie zmian na tym odcinku). Dalej autobusy pojadą obecnie obowiązującym w rejonie Sadkowa objazdem, to znaczy aleją Wojska Polskiego, zawracanie na rondzie przy lotnisku i ponownie aleją Wojska Polskiego do przystanku Wojska Polskiego / Lubelska 08, na którym będą odbywały się rozkładowe postoje (powrót w kierunku centrum Radomia od przystanku Wojska Polskiego / Lubelska 08 bezpośrednio w ulicę Lubelską i również z pominięciem ulic Chorzowskiej, Wrocławskiej i Małęczyńskiej - prosto ulicą Lubelską do Kochanowskiego).

W godzinach około 10:00-18:00 częstotliwość kursowania autobusów linii 14 będzie zwiększona do około 20 minut.

Linia 17

Autobusy będą kursowały obecnie obowiązującą trasą, to znaczy z uwzględnieniem objazdu przebiegającego w obu kierunkach ulicami Struga, 25 Czerwca, Żeromskiego, Lubelską oraz aleją Wojska Polskiego do Kozienickiej. Na tej trasie obowiązują wszystkie stałe przystanki. W godzinach około 10:00-18:00 zostaną uruchomione dwa przystanki tymczasowe: Lubelska / Wojska Polskiego 09 i 14 (w obu kierunkach - na odcinku pomiędzy ulicą Chorzowską a aleją Wojska Polskiego). Linia 17 będzie przez cały dzień kursować według rozkładu sobotniego, czyli co około 30 minut.

Linia 21

Autobusy będą jeździły obecnie obowiązującą trasą, to znaczy z uwzględnieniem objazdu - w obu kierunkach przez ulice Szklaną, Żeromskiego i Lubelską do alei Wojska Polskiego. Na tej trasie obowiązują wszystkie stałe przystanki.

W godzinach około 10:00-18:00 częstotliwość kursowania autobusów linii 21 będzie zwiększona do około 20 minut.

Jak dojechać na piknik lotniczy w Radomiu  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama