Nowy numer 17/2024 Archiwum

Wygrane ambulanse i nie tylko

W głosowaniu na Budżet Obywatelski Mazowsza z puli ogólnowojewódzkiej największą liczbę głosów otrzymał projekt zaproponowany przez Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

Chodzi o zakup dwóch ambulansów transportowych dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Ambulanse będą wyposażone m.in. w nosze i krzesło kardiologiczne. Zakup dodatkowych pojazdów do szpitala przełoży się na większe bezpieczeństwo mieszkańców regionu, co zwłaszcza w okresie trwającej pandemii jest bardzo ważne.

- Dziękujemy za oddane głosy na projekt w puli ogólnowojewódzkiej nr 57 pt. "Doposażenie szpitala w dwa ambulanse transportowe". Jego realizacja posłuży nam wszystkim. Nowe karetki zwiększą komfort pacjentom podczas transportu. Są to osoby po różnego rodzaju operacjach. Chcemy, by ten czas jazdy nie sprawiał im dodatkowego stresu, dyskomfortu czy po prostu bólu. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo. Jeśli wysyłamy karetkę z pacjentem w długą drogę, chcemy, by i pacjent, i nasi ratownicy dojechali bezpiecznie do celu. Ambulanse transportowe otrzymamy w nadchodzących miesiącach - mówi Karolina Gajewska, rzecznik MSS w Radomiu.

W pierwszej edycji głosowania na Budżet Obywatelski Mazowsza wzięło udział 38 tys. osób. Decydowano o 64 projektach. Projekt na zakup ambulansów transportowych otrzymał 4084 głosy.

W ramach puli podregionalnej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 8 projektów zostanie zrealizowanych  w przyszłym roku w podregionie radomskim. Wśród nich m.in. mini ogród botaniczny, film muzyczny czy remont chodnika w Pionkach.

Wśród projektów wybranych do realizacji znalazł się m.in. zakup nowoczesnego aparatu rtg półcyfrowego do pracowni rentgenografii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, spotkania dotyczące profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym oraz warsztaty doskonalenia umiejętności gry na instrumentach dętych dla członków orkiestry i osób zainteresowanych z województwa mazowieckiego oraz koncertu w Jedlińsku.

Radości z wygranej nie kryje również Marek Słupek, pomysłodawca projektu mini-ogrodu botanicznego przy Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu - Dziękuję za zaufanie i tak liczne poparcie pomysłu. Otoczenie muzeum zyska nowy potencjał i możliwości. Będą tu organizowane cykliczne imprezy, wydarzenia kulturalne czy inne eventy. Jestem przekonany, że z przyjemnością będą tu przychodzić i wciąż z radością wracać mieszkańcy nie tylko Radomia. Dziękuję władzom Mazowsza, dzięki którym po raz pierwszy w historii pojawiła się możliwość, tak celnej obywatelskiej inicjatywy - podkreśla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy